دانشجویان مهندسی صنایع دانشکده ایمنی شهید بهشتی
/center


دانشجویان مهندسی صنایع دانشکده ایمنی شهید بهشتی

من دلم می خواهد خانه ای داشته باشم پر دوست کنج هر دیوارش دوست هایم بنشینند آرام گل بگو گل بشنو...شرط آن داشتن یک دل بی رنگ و ریاست بر درش برگ گلی میکوبم روی آن با قلم سبز بهار مینویسم ای یار خانه ی ما اینجاست تا که سهراب نپرسد دیگر خانه ی دوست کجاست...

شب یلدا

نوشته شده در شنبه ۳٠ آذر ۱۳۸٧ساعت ٦:٠۱ ‎ب.ظ توسط همکلاسی نظرات ()

 

دوستان عزیز:

 لطف کنید،هرگونه انتقادات وپیشنهادات خودتون رو پیرامون وبلاگ دراین پست قرار دهید.

*اسم وبلاگ؟!

*موضوع پستها؟!

*اسکین،موزیک و....


ادامه مطلب
نوشته شده در پنجشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٧ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ توسط نظرات ()

عملیات ریل گذاری ایستگاه متروی دانشگاه علم صنعت تا بلوار پروین پایان یافت
با حضور شهردار تهران عملیات ریل‌گذاری فاز یک توسعه شرقی خط 2 متروی تهران به پایان رسید و نصب تجهیزات در این مسیر 3 کیلومتری که از دانشگاه علم و صنعت تا بلوار پروین ادامه دارد، آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر پایان عملیات ریل‌گذاری این قطعه از توسعه شرقی خط 2 متروی تهران در دو مسیر رفت و برگشت با 3 کیلومتر تونل و 6 کیلومتر طول مسیر ریل‌گذاری شامل ایستگاه‌های شهید باقری و تهران پارس است.

با اتمام ریل گذاری این مسیر نصب تجهیزات برق، مخابرات، سیگنالینگ آن نیز آغاز شده که به گفته مسئولان شهرداری تهران تا پایان دی به اتمام خواهد رسید و در دهه فجر از آن بهره برداری می شود.‌

توسعه شرقی خط 2 متروی تهران از ایستگاه دانشگاه علم و صنعت آغاز شده و پس از طی بخشی از مسیر در خیابان رسالت به سمت بلوار جشنواره در شرق تهران ادامه مسیر داده و در نهایت در محدوده تقاطع خیابان‌های جشنواره و دماوند پایان می‌یابد.

خبرگزاری مهر

نوشته شده در پنجشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٧ساعت ۸:٤٤ ‎ق.ظ توسط میگ میگ نظرات ()

                                            به نام او...

اگه یادتون باشه من یکی دو تا کتاب بهتون معرفی کردم که با استقبال بی نظیرتون(!) مواجه شد.به همین دلیل تصمیم گرفتم که دوباره کتاب های خوب و مفید (البته در زمینه ی رشته ی محترممون(!)) رو بهتون معرفی کنم.

اما اصل مطلب:این کتاب با بقیه کتاب ها یه خرده فرق داره.چون این کتاب با همکاری ((دانشکده حفاظت و بهداشت کار ))سابق و ((سلامت ایمنی محیط زیست)) کنونی به انتشار رسیده است.

                              

نام کتاب:واژنامه ایمنی، بهداشت و محیط زیست

نویسندگان:دکتر لاهیجانیان و دکتر اکبرزاده و خاوندکار

ناشر: نشر مهرازان (با همکاری دانشکده حفاظت و بهداشت کار)

سال نشر:١٣٨٧

قیمت:٩٠٠٠تومان

  این واژنامه که به صورت انگلیسی -فارسی است دارای شامل بیش از ١۶٠٠٠ هزار کلمه می باشد.در ضمن این دیکشنری اولین دیکشنری تخصصی در زمینه HSE می باشد که فکر می کنم لازمه ی کار همه ی مهندسین HSE باشه.

                                          همکلاسی شما سعید

                                   

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٧ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ توسط نظرات ()

تدریس دو واحد ایمنی بهداشت کار برای دانشجویان رشته‌های فنی

تدریس دو واحد ایمنی بهداشت کار برای دانشجویان رشته‌های فنی

 

علی مصریان ـ رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعی ـ با اشاره به انجام تحقیقات میدانی این مرکز در مورد حوادث ناشی از کار اظهار کرد: در این بررسی مشخص شده که 30 درصد از کل حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان‌سازی است که از این مقدار 16 درصد منجر به فوت می‌شود.

وی ادامه داد: به همین منظور، دوره‌های آموزش ایمنی ساخت و ساز و ساختمان ‌سازی در سطح کشور مدنظر قرار گرفته‌اند.

مصریان با اشاره به همکاری سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مورد آموزش به کارگران بخش ساختمان‌سازی اضافه کرد: در سال گذشته شورای عالی حفاظت فنی، مصوبه‌ای را تصویب کرد که نام آن، طرح آموزش اجباری و بازآموزی مداوم تخصصی بود که طبق آن کارگران و کارفرمایان این بخش باید یک ساعت خاصی را آموزش ببینند.

وی با تاکید بر نظارت بر ساختمان‌سازی‌ افزود: اگر افراد آموزش‌های ایمنی را به صورت مطلوب فراگیرند در کاهش حوادث ناشی از کار موثر خواهد بود و آموزش این افراد در ارتقای شغلی و طبقه‌بندی مشاغل آن‌ها تاثیر دارد.

رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعی با اشاره به همکاری این مرکز با شهرداری تهران در این مورد بیان کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای افراد در کارهای ساختمانی حتما آموزش ایمنی باید ببینند.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر قصد داریم برای دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی، دو واحد ایمنی و بهداشت کار در نظر گرفته و به آن‌ها تدریس شود.

او در این مورد ادامه داد: تاکنون دانشگاه علمی ـ کاربردی این موضوع را پذیرفته و با دانشگاه‌ آزاد و وزارت علوم نیز در حال رایزنی هستیم.

مصریان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نیز دو واحد ایمنی و بهداشت کار در رشته‌های کار و دانش، آموزش داده می‌شود.

به گفته وی همچنین طبق تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مقرر شده برای هر رشته آموزشی سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حداقل ساعتی را نیز برای آموزش ایمنی در نظر بگیرند.

رییس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار وزارت کار و امور اجتماعی در این مورد اذعان کرد: از سوی دیگر کارگروه‌های تخصصی برای بررسی فعالیت مراکز فنی و حرفه‌ای در این زمینه فعال شده‌اند تا این مراکز حتما موارد ایمنی را آموزش دهند.

وی با اشاره به رشد 100 درصدی آموزش‌های حفاظت فنی و ایمنی بهداشت کار در سال گذشته عنوان کرد: با زبان آماری می‌توان گفت که با آن آموزش‌ها، سیر صعودی حوادث ناشی از کار در سال‌های قبل از فعالیت دولت نهم در سال‌های اخیر کاهش پیدا کرده است.

مصریان با اعلام اینکه در سال گذشته حداقل بیش از 20 هزار نفر ساعت آموزش تخصصی ایمنی و بهداشت کار دیده‌اند، بیان کرد: امسال نیز پیش‌بینی کردیم که چه نوع آموزش‌هایی را به افراد بدهیم و در کنار این، یک سری آموزش‌ها نیز بر اساس درخواست خود متقاضیان در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به مراکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار در کشور در این مورد یادآور شد: در سال گذشته چهار مرکز در جنوب‌شرق (استان کرمان)، جنوب‌غرب (استان خوزستان) شمال‌شرق (استان خراسان رضوی) و شمال‌غرب (استان آذربایجان غربی) فعالیت داشتند و پس از اینکه سه مصوبه از هیات دولت گرفتیم، اگر اعتبار لازم تامین شود، امسال مراکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت و بهداشت کار در عسلویه با گرایش تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی، استان اصفهان با گرایش ساخت و ساز و فولاد سازی و استان گلستان با گرایش ایمنی کشاورزی و ماشین‌آلات کشاورزی فعال خواهند شد.

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

 

                                                                           همکلاسی شما سعید

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳۸٧ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ توسط نظرات ()

اسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.com

اسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.com

اسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.comاسم خودتون را با حروف انگلیسی بنویسید    بهاربیست    www.zibasazi.bahar-20.com

دوستان دانشجو (خانوم مهندس ها و آقایون مهندس)...

روزتون مبارککککککککککککککککککککککککک...

نوشته شده در شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٧ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ توسط سارا نظرات ()

دیروز امتحان ریاضی
1-اولین اتفاق زمانی افتاد که استاد حدادی سر کلاس نمره ها رو خوند و من به این مطلب پی بردم که چقدر به نقشه کشی علاقه دارم! بعد از اون هم همگی با هم تلاش کرده وبعد از حدود دو ساعت همت و ممارست بالاخره تونستیم یه سرپبچ بکشیم !هیچ وقت فکر نمی کردم که یه پیچ می تونه انقدر مهم باشه!!
 2-ما اول تصمیم گرفتیم کلاس مواد رو بپیچونیم ! اما بعد فکر کردیم که چرا ما؟؟ یه کاری می کنیم که استاد خودش ناخودآگاه کلاس رو بپیچونه! که هم ما غیبت نخوریم هم بتونیم با "روانپیچی"(نوعی بیماری مسری که به تازگی در میان بچه های کلاس ما شایع شده ) زودتر بریم خونه و ریاضی......(یاد امتحان که میفتم جورابم بو می گیره!! )
اول آقایون پیشنهاد دادن که بگیم یه عده ای از بچه ها دارن میرن مشهد!غافل از اینکه استاد خودش با آموزش ارتباط تنگاتنگ داره پس این نقشه با شکستی مفتضحانه به پایان رسید!عینک
دوم خانوما از در نرمی و لطافت در آمدند و با هنرمندی ( اگه نمی دونید بدونید که پاچه خواری هنر هشتمه ) و فقط با استفاده از چند هندوانهسبز ! تونستن کلاس را ساعت 2.15 به پایان برسونن !!
3-حالا نوبت رسید به روان ، از اونجایی که استاد( به قول سارا) یه علاقه ی عجیبی ! به آقایون داره قرار شد اونا برن و با ایشون صحبت کرده و بله رو ازش بگیرنخجالت !!!
این شد که همگی در پی استاد شدیم !( تاثیرات کلاس ادبیا ت) نکته ی جالب این بود که یکی از آقایون اصرار عجیبی به گیر آوردن شماره ی استاد داشتشوخی(کلک) !!!
خلاصه هر کس گوشه ای از دانشگاه رو می گشت ( خوشبختانه  دانشگاه ما خیلی گوشه نداره وگرنه استاد هیچ وقت پیدا نمی شد! ) یکی دفتر اساتید، یکی ساختمون اینور ، یکی ساختمون اونور ، یکی خواهران ، یکی برادران !، چندتا از بچه ها هم رفتن آمفی تئاتر چون استاد ساعت 2.30 سمینار داشت.در همین اوضاع و احوال بود که ما جلوی نمازخونه جمع شده و مشغول همفکری! بودیم دیدیم صداها ی عجیبی میاد ! اول فکر کردیم صدای زنگ گوشی یکی از بچه هاست ! بعد دیدیم نه ! صداها واقعی تر از این حرفاست.
وقتی گوش کردیم دیدیم بله! دوباره یه گروهی از بچه ها در آسانسور گیر افتادن ! در همین لحظه بود که هر کس دغدغه های دیگرش رو کنار گذاشته و به یاری دوستان و همنوعان خود شتافت!!! هر کس هر جوری که می تونست کمک می کرد. یکی به بچه ها روحیه میداد ! دو نفر در آسانسورو فشاد میدادن تا باز بشه ! یکی رفت مسئولین ایمنی  رو خبر کرد ! یکی زنگ زد آتشنشانی ! اما نتیجه ای حاصل نشد !
یکی از بچه ها می خواست بره از در آسانسور طبقه ی بالا با طناب بپره پایین و بچه ها رو از در روی سقف آسانسور نجات بده که بقیه جلوش رو گرفتن !!!در همین لحظه  آسانسور خودش به راه افتاد و بعد از چند لحظه در یکی از طبقات ایستاد و باز شد ...اشک شوق بر گونه ی همه نشسته بود و همه از اینکه این همه ترس و دلهره و انتظار به پایان رسیده بود در پوست خود نمی گنجیدند!!!
( خارج از شوخی فکر کنم پدیده ی پخش مسئولیت اتفاق افتاده بود!!!!!)

بالاخره استاد هم حلول کردند و فرمودند : اگه می خواهید زودتر تعطیل بشم ببخشید تعطیل کنم باید در سمینار شرکت کنید!!(اما استاد بیچاره خبر نداشت که ما شرکت کننده نیستیم شرکت کننده نماییم نیشخند)
تازه اینجا بود که ما خبردار شدیم اینها همه  نقشه ی استاد برای پر کردن صندلی های سمینار بودهعینک!
همه از نیرنگی که خورده بودن ناراحت بودن که به ناگاه آقایی با یک جعبه شیرینی وارد شد و از اونجایی که بچه های ما شیرینی خیلی دوست دارنلبخند!! روحیه از دست رفته دوباره بدست آمد!!
بالاخره تلاشهای ما نتیجه داد و ما اونروز 2 ساعت زودتر رسیدیم خونه و همین باعث شد که امتحان رو با موفقیت بدیم و سربلند بشیم !!!!اینم به افتخار خودموندستدستدستدستدستدست

                                                                فائزه اردستانی      

نوشته شده در شنبه ۱٦ آذر ۱۳۸٧ساعت ۱٠:٥۸ ‎ق.ظ توسط همکلاسی نظرات ()

 

بهترین و جدیدترین خدمات وبلاگ نویسان جوان        www.bahar20.sub.ir

با کمال تاسف و تاثر درگذشت مادربزرگ دوست عزیزمون عاطفه جون رو به ایشون و خانواده ی محترمشون تسلیت میگیم...روحش شاد

,
ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ توسط سارا نظرات ()

به نظر شما ما امروز بعداز تولد کجا رفتیم؟

پارک روبروی دانشکده

 تهرانپارس

مترو علم و صنعت

شهرک غرب

 پارک ستاری

 پونک

پارک چیتگر

 دهکده المپیک

 آزادی

 کرج

 جاده ساوه

اسلامشهر

 شابدلعظیم

بازار پوشاک

 کبابی

قرچک؟

همه موارد

 به یک نفر که درست بگه چی میدیم؟

 عطر کادویی سعید

خرس خانم اویسی

 فلش مموری

 کیف کوله ای

 یه دستگاه پلی2


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸٧ساعت ۱:٤٩ ‎ق.ظ توسط محمدحسین نظرات ()

فصل.......!!

 

نوشته شده در سه‌شنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٧ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ توسط همکلاسی نظرات ()


Design By : Pichak