پست 64

دسته اول: به شما تبریک می گوییم! شما به خوبی از نقاط ضعف و قوت شخصیت خودتان آگاهید و معنا و مفهم واقعی زندگی مشترک و همسرداری را کاملاً و به خوبی درک کرده اید. شما می دانید که هر ارتباط مشترکی، از فراز و نشیب های خاصی برخوردار است و قادرید خودتان را با آنها هماهنگ و سازگار کنید و مشکلات و موانع را از سر راه بردارید. در هنگام مواجهه با یک اختلاف نظر یا اختلاف سلیقه با همسرتان، ابتدا خود را به جای او می گذارید و از دریچه دید او به مسایل می نگرید، اشتباهات خود را به راحتی می پذیرید و در صورت لزوم حاضرید مصالحه و گذشت کنید. قطعاً با این روحیه ایثار و همدلی که شما دارید، حتی قادرید کوه را از جای خود بلند کنید و از یک زندگی مشترک پر از صلح و صفا و آرامش برخوردار باشید.
دسته دوم: شما از روحیه ای فداکار و ایثارگر برخوردارید، ولی مایلید همسرتان نیز، به موقع، شما را درک کند و از خودگذشتگی نشان دهد. ممکن است، در هنگام مواجهه با مشکلات، ابتدا، کمی خودتان را ببازید و دچار حالت سردرگمی و بلاتکلیفی شوید، ولی خیلی زود به خودتان می آیید و اوضاع را به بهترین نحو، سروسامان می دهید. متأسفانه، در هنگام پذیرفتن اشتباهات و خطاهایتان، کمی سرسخت و لجوجانه عمل می کنید، ولی با کمی تأمل و سبک و سنگین کردن جوانب امر، قادرید به راهکارهایی مناسب دست یابید و بر موانع و مشکلات فایق آیید.
دسته سوم: شما فردی سرسخت و خود رأی هستید و بر اعتقادات و باورهای ریشه دار و عمیق تان به شدت اصرار می ورزید و مایلید آنها را در زندگی مشترکتان اعمال کنید. این به شرطی خوب است که ابتدا، بتوانید به تفاهمی با همسرتان در این زمینه، دست یابید و بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترکتان و شناخت هر چه بیشتر با یکدیگر، با هم فکری همسرتان آنها را با در نظر گرفتن وضعیت ارتباطتتان، به کار گیرید. متأسفانه در هنگام مواجهه با مشکلات و موانع، به سرعت دست و پایتان را گم می کنید و قادر نیستید بدون گرفتن کمک فکری از اطرافیانتان به رفع و حل آنها بپردازید.
بهتر است در این طور مواقع، ابتدا به غور و بررسی پیرامون مشکل پیش آمده بپردازید و با گرفتن کمک فکری و معنوی از همسرتان، بدون دخالت دادن اطرافیان، مشکلات را حل کنید.
دسته چهارم : ابتدا باید به این سؤال پاسخ دهید: آیا معنا و مفهوم واقعی زندگی مشترک و ارتباط دوجانبه را به درستی درک کرده اید؟ اگر پاسخ تان به این سؤال منفی است (که حتماً همین طور است، چون امتیازات شما نمایانگر آن است) قبل از تصمیم گیری برای ازدواج، بایستی به زندگی مشترک آرام و پر از تفاهم زوج های اطرافتان دقیق شوید و راهکارهای مدبرانه آنها را فرا بگیرید. متأسفانه، از قدرت تصمیم گیری بالایی برخوردار نیستید و حرفهای دیگران به سرعت و به سهولت رویتان اثر می کنند، بدون این که پیرامون آنها بیندیشید و بعد از کمی جرح و تعدیل در آنها، اقدام کنید. زندگی مشترک به سان خیابانی دو طرفه است که باید حق و حقوق طرفین در آن، به طور یکسان و مساوی رعایت شود، وگرنه مشکلات و موانعی بر سر راهتان قد علم می کنند که حل و رفع آنها غیر ممکن است.

/ 26 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهشید

آقای رمضان زاده شمادردسته ی اول قراردارید[لبخند][گل][گل]...

کامیار

مهشید خانوم دسته ی دوم پر شد دیگه جا نداریم.بقیه دسته هارو پر کنید.خفه شدیم از بس جا تنگه.تو رو خدا یه دسته 4ام یا 3وم هم بدین!!!!

looloo

1.3 2. 4 3. 4 4. 2 5. 4

مهشید

مونا جون شما دردسته ی اول هستی [لبخند][گل][گل][ماچ] شباهت همه باهم 2حالت داره : یاتست هانامرغوبه([سبز]) یا همه مثل هم هستین [لبخند] ...آقای کامیاراگه خیلی اذیتین شما بفرمایید کشوی چهارم اونجاخیلی خلوته[نیشخند][نیشخند][چشمک]

کامیار

من جام راحته!تا وقتی هم که تو کشوی دوم پیداش نکنم ول کن نیستم!!مطمئنم همین جا گذاشتمش!!![سوال][سوال][سوال]

دکتر آرین

1-3 2-4 3-4 4-2 5-2

دکتر آرین

به منم بگین[ناراحت][ناراحت][ناراحت]

کامیار

آرین جون تو عضو دسته ی پنجمی!! همون کشو آخریه!!! لای یه دسمال پیچیدمش... ورش دار ماله خودته!!![عینک][عینک][عینک]

مهشید

آقای دکتر شما دردسته ی اول جای میگیرید[لبخند][لبخند][گل] ....

دکتر آرین

خیلی ممنون خانوم زنگنه[گل]