روانشناسی صنعتی چیست؟

 روانشناسی صنعتی سازمانی چیست؟

       تعریف کار: آدام اسمیت معتقد است که سعادت و ثروت هر ملت، بسته به نیروی کار مردم آن است. هانری میلر می‌گوید: کار و زندگی، لازم و ملزوم‌اند؛ کار کن  برای زندگی و زندگی کن  برای کار. هنری فورد معتقد است شخصی که از کار می‌گریزد، از زندگی می‌گریزد. اسکار وایلر نیز گفته است که هرچه کار سخت باشد، بیکاری از آن سخت‌تر است…

 

 تعریف روانشناسی کار: در تعریف روانشناسی کار می‌توان گفت،‌ رشته‌ای از روانشناسی که در آن رفتار آدمی در رابطه با کار مورد مطالعه قرار می‌گیرد. هدف اصلی روانشناس کار نیز مطالعه و کاربرد آن دسته از اصول و یافته‌های علم روانشناسی است که در رابطه بین انسان و کار او اثر می‌گذارد. بنابراین، می‌توانیم قلمرو  روانشناسی کار را به عنوان مطالعه رفتار آدمی در آن جنبه از حیات بدانیم که:

با « کار» پیوندی تنگاتنگ دارد و رفتار آدمی را در رابطه با آن تحت مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

برای به حداقل رسانیدن این مشکلات انسانی در کار، از قوانین و یافته‌های روانشناسی استفاده می‌کند.

در روانشناسی کار کوشش اصلی روانشناس آن است که:

 ●هر سازمان تولیدی یا خدماتی به تولید آن دسته از کالاها و خدمات بپردازد که اولاً، نیازهای «معقول» آدمی را تأمین کند و ثانیاً، در این راه، رفاه جسمی و ارزش‌های شخصی و انسانی مردم نیز مورد توجه قرار گیرد.

 ●کارایی و خاصه اثربخشی فعالیت کارکنان سازمان‌ها در تولید و توزیع کالاها و خدمات، افزایش یابد.

شرایطی فراهم شود تا کارکنان سازمان‌ها، با اعتقاد و علاقه به فعالیت بپردازند.

 ●ارزش‌های شخصی و انسانی کارکنان سازمان‌ها هم چنان محفوظ باقی بماند و موجباتی فراهم گردد که ایمنی کارکنان در زمینه سلامت جسمی و روانی، تأمین شود.

بهداشت روانی کارکنان سازمان‌ها با تمام ابعاد آن تأمین شود و رشد و بالندگی شخصیت آنان همراه با افزایش کارایی و اثربخشی فعالیت‌شان، مورد‌نظر قرار گیرد.

مسایل انسانی در محیط کار حل شود و اگر بخواهیم واقع بینانه‌تر بیان کنیم، «مسایل و مشکلات انسانی در محیط کار، به حداقل برسد و … ».

 

تعریف روانشناسی صنعتی:  در تعریف روانشناسی صنعتی (که اکنون دیگر از این اصطلاح استفاده نمی‌شود) آمده است: مطالعه رفتار آدمی در جنبه‌هایی از حیات که به کار مربوط است و بهره‌گیری از دانش حاصل از رفتار آدمی جهت به حداقل رسانیدن مشکلات وی در کار.

 

تعریف روانشناسی صنعتی سازمانی: این رشته روانشناسی را چنین تعریف کرده است: کاربرد اصول روانشناسی در محل کار و مطالعه عواملی که در سازمان‌ها بر کارکنان اثر می‌گذارد. به اعتقاد اسپکتور، روانشناسی صنعتی و سازمانی، یعنی یافتن اصول علمی و به کارگیری آن در محل کار.

 

کاربردهای کنونی روانشناسی در محیط کار

امروزه در کاربرد روانشناسی کار به پدیده‌هایی نظیر «تفاوت‌های فردی»، «ساختار سازمانی»، «پاداش و دستمزد» «ساختار گروهی در سازمان»، «نظام تنبیه و تشویق»، «طراحی وسایل کار»، «شرایط کار»، «انگیزش کارکنان» و نظایر آن توجه می‌شود و قابل پیش‌بینی است که در آینده نیز توجه روانشناس کار یا روانشناسی صنعتی و سازمانی به جای «عوامل منفرد»، به «عمل متقابل رفتار آدمی» و عوامل دیگری نظیر سازمان، شرایط کار، بهره‌وری، آدمک‌های مصنوعی و… معطوف شود.

                                                                                 همکلاسی شما. سعید

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهندس علیرضا

من از صبح تا حالا در تعجب بودم این روانشناسی صنعتی چیه؟[سوال] واقعا دستت درد نکنه با این مطلب بالاخره علامت سوالی که رو سرم اومده بود رفع شد[تعجب][قلب]

مهندس علیرضا

بازم خواتم تاکید کنم وازت تشکر کنم[گل][دست] باتشکر[لبخند]

مهندس علیرضا

[گل][دست][گل][دست][گل]به افتخار تو دوست گلم[هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][هورا][دست][هورا][گل][دست][گل][دست]

سعید

علیرضا جون قربونت. منو شوکه کرده با این نظراتت.[گل] [گل]

سارا

مهندس... فکر میکنم شما متوجه آخر مطلب همکلاسی شما...)نشدید...[عینک]

سارا

ممنون...[گل] مطلب خیلی به جایی بود...[دست][دست][دست]

مهندس علیرضا

اوه ه ه ه ه ه[تعجب][تعجب][تعجب] گول خوردم.[نیشخند][نیشخند] سعید دستت درد نکنه[هورا][دست] اصلا آخر مطلب رو نخوندم[نیشخند] این حمید خدابیامرز کجاست[سوال] چرا نمیاد پس[سوال]

دکتر آرین

ممنون[گل][گل]

زهرا

دستتون درد نکنه حداقل فهمیدیم این ترم چی میخواهیم بخونیم.[دست][دست][دست][دست]

کامیار

اگه قبل از انتخاب واحد استاد رو هم میدیدید حذف دسته جمعی میکردید.یه دفعه اشتباهی اومد سر کلاسمون ما سوژش کردیم اما یک جذبه ای به خرج داد که دفعه دیگه که باهاش تو آسانسور تنها بودم میخواستم مانع از بسته شدن در بشم که نشد!!![گریه][گریه][گریه]